Jak zadbać o skórę twarzy?
Na początku trzeba zrozumieć, że nasza skóra musi pracować. Ma dużo funkcji do pełnienia, a my kosmetykami nie możemy tego zaburzać.
Naszym celem jest dostarczenie substancji odżywczych do wspierania odnowy skóry. Do pomocy w nawilżeniu, rozmiękczeniu i złuszczeniu martwych tkanek naskórka oraz do wspierania ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i zanieczyszczeniami z powietrza.
Skóra oczywiście potrafi to wszystko robić sama, jednak odpowiednią pielęgnacją i doborem właściwych kosmetyków jesteśmy w stanie ją w tym mocno wesprzeć. Co przyczyni się do poprawy kondycji i wyglądu skóry, zminimalizowania odkształcania się zmarszczek, sprawienia że procesy jej niszczenia będą znacznie spowolnione.
Odpowiednie odżywienie i nawilżenie = lepsza elastyczność i jędrność skóry, a co za tym idzie mniejsza podatność na opadanie, wiotczenie i marszczenie.
Pamiętaj, że:
- Głównym “odżywieniem: naszej skóry jest styl życia. Największą przyczyną przedwczesnego starzenia się są przede wszystkim stres, nerwy, brak odpoczynku, wyczerpanie. Sprzymierzeńcem młodego wyglądu są radość, błogość, wypoczęte ciało i umysł.
- Tym co najlepiej dotlenia komórki naszej skóry jest ruch na świeżym powietrzu. Przyspieszanie i zwalnianie, ruch który sprawia przyjemność, radość, który podbija uderzenia serca i wymusza głębsze wdechy. Ruch sprawia, że skóra również jest dotleniona i dużo lepiej wygląda.
- Witaminy – spożywanie dużych ilości owoców każdego dnia, dostarcza organizmowi niezbędnej do zachowania pięknego wyglądu skóry witaminy C. Pomaga uzyskać i utrzymać, w dobrej kondycji skórę na całym ciele. Jest odpowiedzialna za przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Osoby które spożywają duże ilości świeżych owoców, a unikają żywności przetworzonej mają wyraźnie gładszą skórę i mniejsze predyspozycje do powstawania cellulitu. Owoce sprzyjają w nawodnieniu skóry, nie tylko dostarczając jej wody ale mikro i makro elementów, glukozy która szybko poprawia nastrój co również sprzyja urodzie. Witamina C chroni nasze DNA, tłuszcze oraz białka przed oksytacją!
KREMY – jaką porcję kremu aplikować na skórę?
Wracając do początku – Skóra pełni wiele funkcji, a nam nie wolno doprowadzić do tego by zaburzać ich procesy. Naszym zadaniem jest wsparcie poprzez rozsądne odżywienie, poprawę nawilżenia i ochronę przed środowiskiem zewnętrznym oraz zanieczyszczeniami z powietrza.
W przypadku pielęgnacji skóry sprawdza się zasada im mniej tym lepiej!
Kremy Trawiaste aplikujemy na wilgotną skórę twarzy, dzięki czemu możemy nałożyć mniejszą porcję i równomiernie rozprowadzić ją na całej skórze twarzy.
Z początku stosowania normalnym jest, że kremu będziemy potrzebować troszkę więcej, jednak warto mieć na uwadze, by tę porcję starać się stopniowo zmniejszać. Skóra ma otrzymać porcję składników odżywczych które będą wspierać procesy skóry, a więc będzie ona w stanie sama pracować na naszą korzyść.
Jak działają naturalne kosmetyki?
Czym różnią się naturalne kosmetyki od tych tradycyjnych, stojących na półkach drogerii latami bez szwanku? “Tradycyjny” krem pracuje za skórę, dając szybko widoczny efekt np. wypełnienia, naprężenia skóry. Natomiast kiedy go zmyjesz, skóra będzie nienaturalnie ściągnięta i bardzo mocno zaalarmuje potrzebę kolejnej porcji kremu, gdyż bez niej przestaje być w stanie sama funkcjonować.
Naturalny krem zaaplikowany, w odpowiedniej dawce wspiera procesy skóry, zmuszając do samodzielnej pracy.
Jeśli nałożysz zbyt dużą porcję kremu, zaburzysz proces naturalnego wydzielania sebum oraz naturalnego utrzymywania wilgoci w tkankach skóry. Kiedy skóra “ma” na stałe, to się do tego dostosuje i nie musi tworzyć swojego ”kremu”, który tak naprawdę jest dla nas najbardziej drogocenny. Im więcej kosmetyku aplikujesz tym bardziej skórę rozleniwiasz i rozregulowujesz.
Wyjątkiem jest krem ochronny stosowany sporadycznie w dużej ilości by zabezpieczyć np. przed mroźnym wiatrem.
Pamiętaj, że:
- Warzywa liściaste, zielenina i orzechy (szczególnie laskowe) są źródłem witaminy E zwanej witaminą młodości. Jest niezwykle silnym antyoksydantem, który chroni błony komórkowe przed uszkodzeniem. Zielenina zawiera drogocenny wręcz chlorofil. Udowodniono, że ekstrakt z chlorofilu zahamował rozwój infekcji pasożytniczymi grzybami. Chlorofil potrafi wyeliminować część uszkodzeń DNA powodowanych przez kancerogeny. Działanie przeciwgrzybicze chlorofilu zapobiega również rozwojowi wirusa opryszczki.
- Woda- picie naturalnej, świeżej, żywej wody źródlanej jest bardzo istotne dla zachowania promiennej cery. Jeśli uważasz, że nie musisz tyle pić, bo przecież jadłaś zupę i owoce, piłaś herbatę, to porównaj to do mycia naczyń sokiem lub zupą. Nasz organizm nie tyle chłonie wodę co dzięki niej się oczyszcza. Przepłukując wydalasz toksyny i zbędne substancje co powoduje poprawę Twojej cery, która szybko sygnalizuje problemy z ilością wody na twarzy. Pijąc wodę zyskasz również lepsze samopoczucie. Ile? Wspaniale jeśli dasz radę 1,5l dziennie 🙂 Zwróć jednak uwagę na to jaką wodę pijesz i dlaczego ta w plastikowej butelce nie glonieje od światła.
Balansowanie kremami. Czy warto stosować kilka kremów?
Pytacie nas często czy lepiej stosować kilka kremów na zmianę czy jeden/ dwa. Odpowiedź jest naturalnie prosta, im więcej kombinowania tym więcej robimy zamieszania. Im więcej kosmetyków stosujemy tym trudniej naszej cerze prawidłowo funkcjonować. Skóra przecież musi się do tego ustosunkować, potrzebuje czasu, a kiedy mieszamy, każdego dnia, to trudno jej o to.
Kremy na dzień i noc
Kremy na dzień i na noc mają inne funkcje, najlepiej wybrać więc taki, który sprawdzi się i na dzień i noc, lub dwa wzajemnie się wspierające w działaniu. Po zużyciu słoiczka zauważ jak i czy zmieniła się potrzeba Twojej skóry. Jest to często podyktowane zarówno odżywieniem, które uzyskała dzięki kremowi, często hormonami oraz naturalnym zmianom pór roku.
Kremy naturalne od Trawiaste
Nie polecamy stosowania pod kremy od Trawiaste olejowych serum, lub mieszać ich z innymi kosmetykami do twarzy. Kremy od Trawiaste zawierają zioła i żywice drzew, które mogą reagować z innymi substancjami. Naturalnym emulgatorem jest nawilżający ekstrakt z alg, który może się nie ładnie zmyć za pośrednictwem dodatkowo zaaplikowanego oleju. Wybierz maksymalnie 2 kremy i stosuj je, na mokrą skórę twarzy, aż do pustego denka.
Czym wspierać kremowe kuracje?
- Najlepsze są masaże skóry, które poprawiają jej ukrwienie, a wraz z czasem jej elastyczność. Masaże pomagają rozluźnić mięśnie twarzy, ściągnąć spięcia oraz z czasem ”wymodelować” rysy twarzy. Porządny masaż skóry będzie zapobiegał opadaniu.
Masuj skórę podczas mycia jej żelem od Trawiaste, drobinki znajdujące się w żelu, jeszcze lepiej wspomogą cały proces poprawy kondycji skóry. Możesz też masować skórę, po aplikacji kremu na zupełnie mokrą skórę, Masuj do czasu, aż poczujesz, że krem się wchłonął. Jeśli uważasz, że nie masz czasu na masaże to polecamy by energicznie wklepywać krem w skórę. Wspomoże to wchłanialność substancji odżywczych. - Parówka– oczyszczanie skóry metodą parową, za pośrednictwem zaparzonej kompozycji ziół np. rumianku, pokrzywy, rozmarynu. Można wykorzystać maszynkę do oczyszczania skóry parą wodną lub tradycyjnie garnek z naparem ziołowym i ręcznik na głowę by zapobiec uciekaniu pary 🙂
Obie metody są skuteczne w oczyszczaniu porów skóry, metoda ta wymaga jednak cierpliwości ponieważ, w początkowych kuracjach, możemy spodziewać się również wyprysków, które wyjdą jak to przy oczyszczaniu. Efekt końcowy wart jest jednak zachodu. Warto stosować ”parówkę” choć 1 raz w tygodniu i raczej nie częściej, by nie osłabić bariery ochronnej skóry. Kremy aplikowane po takiej parówce mają dużo lepszą wchłanialność przez co szybsze są efekty ich stosowania. - Peeling– złuszczanie naskórka jest konieczne by uzyskać gładką skórę i co ważne dla osób używających makijażu, by puder ładnie leżał. Naturalne procesy jego usuwania oczywiście każdego dnia są, niektórzy nawet mają przypadłość, w której skóra szybko się łuszczy. I uważają peeling za codzienny obowiązek. My polecamy peelingowanie 1-2 razy w tygodniu i również nie częściej by wspomagać, a nie zaburzać naturalne procesy złuszczania naskórka i nie osłabić bariery ochronnej.